Wieniec LED - oświetlenie kuchni LED | SOLED
kom: 531 185 153 e-mail: kuchnia@soled.pl

firma przyjazna architektomCEsoled.pl

Wieniec kuchenny LED

wieniec kuchenny led soled

Wieniec podświetlany LED produkcji SOLED jest najnowszą, a zarazem najmodniejszą w obecnych czasach metodą energooszczędnego podświetlenia podszafkowego w kuchni. Stanowi alternatywę dla zestawów oświetlenia podszafkowego oraz żarówek LED.

Wieńce kuchenne to  podświetlane spody szafek wykonane ze szkła, anodowanego aluminium oraz najwyższej jakości, wyselekcjonowanego oświetlenia LED.

W zależności od potrzeb pozwalają na oświetlenie wyłącznie blatu (większa ilość światła do kuchennych czynności) lub zarówno blatu, jak i szafki wewnątrz (światło pada równocześnie w obie strony).

Obie możliwości wynikają z odmiennej konstrukcji. Estetyczne wykonanie, oświetlenie całej powierzchni wieńca, energooszczędność oraz możliwość pełnego dostosowania do wymiarów mebli w kuchni oraz indywidualnych oczekiwań to tylko niektóre z zalet (więcej poniżej ‘Zalety’).

Jako producent zapewniamy Państwu szeroki wybór i w pełni kompleksowe rozwiązania, łącznie z darmowym doradztwem.

ZAPROJEKTUJ
SWÓJ WIENIEC


Modele

Modele wieńców kuchennych LED


Oferujemy Państwu szeroki wybór wieńców LED w zależności od oczekiwań i potrzeb, ponieważ jesteśmy producentem. Wszystkie wieńce dolne LED przygotowujemy na indywidualne zamówienia, mając na uwadze różnorodność szafek i wymiarów Państwa mebli kuchennych. Oświetlenie kuchenne będzie użytkowane przez lata, dlatego warto wziąć pod uwagę kwestię energooszczędności, estetyki i jakości.


Modele wieńców kuchennych LED ze względu na sposób i kierunki oświetlenia

 1. Model DOWN - całe światło zostaje skupione na blacie roboczym - najlepsza opcja w przypadku chęci silnego doświetlenia miejsca pracy w kuchni. Od wnętrza wieniec LED zakryty jest płytą meblową uniemożliwiając tym samym, uciekanie światła do wnętrza.
 2. Oświetlenie LED blatu kuchennego

   

   

 3. Model UP-DOWN - światło jest emitowane jednocześnie do wnętrza szafki oraz na blat kuchenny. Uzyskujemy efektowne i nowoczesne rozwiązanie oświetlenia kuchni. W tym wypadku szkło zostaje zastosowane również we wnętrzu szafek kuchennych.
 4. Oświetlenie LED blatu kuchennego i szafki kuchennej

 

Podział wieńców ze względu na rodzaje zastosowane podświetlenie LED

 1. ECO3528 - Podświetlenie jednokolorowe diodami 3528 (kolor podświetlenia do wyboru: biały ciepły, biały zimny, bursztynowy, czerwony, zielony, niebieski)
 2. ECO5050- Podświetlenie jednokolorowe lub wielokolorowe (RGB sterowane pilotem) diodami 5050 - 3 razy silniejsze oświetlenie!

 

Zalety

Zalety wieńców podświetlanych LED do kuchni


 • wieńce LED są przygotowywane na dokładny i indywidualny wymiar mebli kuchennych,
 • wysoka ilość światła na całej powierzchni, dzięki zastosowaniu oświetlenia po całym obwodzie. W przypadku wykorzystania diod 5050 otrzymamy jeszcze większą ilość światła,
 • dowolny kolor podświetlenia (najpopularniejszy do kuchni - biały zimny i biały ciepły) lub wersje RGB sterowane pilotem
 • wyselekcjonowane, wysokiej jakości komponenty oświetleniowe wykorzystywane w produkcji wieńców
 • polska produkcja!
 • wysoka energooszczędność i żywotność zastosowanego oświetlenia LED
 • możliwość podłączenia wielu wieńców pod jedno, zewnętrzne zasilanie. Pozwala to na podłączenie całej instalacji do włącznika na ścianie w kuchni,
 • model DOWN - cały strumień światła jest skierowany na blat, szafka musi być zasłonięta płytą meblową.  Rozwiązanie dla osób, które potrzebują dużą ilość światła do wykonywania kuchennych czynności na blacie,
 • model UP-DOWN - jeśli zależy Państwu na efektownym oświetleniu, szafki wewnątrz, jak i blatu roboczego. W tym wypadku stosowane jest drugie szkło zamiast płyty meblowej - oświetlenie rozchodzi się w obu kierunkach.

Parametry

Parametry wieńców kuchennych LED

Podświetlenie

Podświetlenie LED po całym obwodzie

 • świecenie DOWN - światło rozchodzi się w obu kierunkach - dodatkowa tafla szkła
 • świecenieUP-DOWN  - światło jest kierowane wyłącznie na blat -szkło z jednej strony wieńca, od strony szafki należy zastosować białą płytę meblową
Kolor podświetlenia

Najpopularniejsze do kuchni: biały ciepły, biały zimny

Inne dostępne kolory: bursztynowy, czerwony, zielony, niebieski oraz wersja na pilot wielokolorowa RGB
Wymiary

Standardowe wymiary w sklepie internetowym

Wieńce wykonujemy na każdy wymiar szafek kuchennych!
Zasilanie

12V DC

Zasilacz LED zewnętrzny, instalacyjny dopasowany do wielkości i liczby wieńców dolnych LED

Możliwość podłączenia wszystkich wieńców do jednego zasilania
Materiał

Szkło matowe o grubości 4mm

Profil anodowany aluminiowy
Pobór mocy 8-14W (dla spodów dolnych LED 600-1200mm)

 

Montaż

Montaż wieńców LED z podświetleniem w szafkach kuchennych

 

Wieńce kuchenne LED mogą być montowane, zarówno w dopiero wykonywanych przez stolarza meblach, jak też w gotowych już szafkach kuchennych.

Należy określić sposób montażu podczas składania zamówienia, ponieważ wpływa to na inną konstrukcję wieńca (rozmieszczenie kołków montażowych).

Montaż spodów podszafkowych LED jest bardzo prosty. Na pewno poradzi sobie z nimi osoba wykonująca szafki kuchenne.


Kołki montażowe w wieńcach dolnych LED montowanych do szafek wykonywanych na zamówienie

Wieniec dolny LED - kołki montażowe

 

Wieniec dolny LED - kołki montażowe


Jak zamówić?

Jak zamówić wieńce LED do swojej kuchni?


Wieńce kuchenne o przykładowych wymiarach znajdują się do kupienia w sklepie internetowym SOLED.

Szafki kuchenne i wymiary kuchni są jednak niestandardowe. Jesteśmy producentem, dlatego indywidualne zamówienie nie stanowi żadnego problemu, a co za tym idzie, nie jest droższe niż przykładowe modele! Prosimy pamiętać, że spody podszafkowe, możemy zamontować także w gotowych już meblach kuchennych.


W celu uzyskania kompletnej wyceny wieńców do Państwa kuchni prosimy o kontakt z działem handlowym Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Wyceny przesyłamy za pośrednictwem poczty e-mail.


Czas realizacji zamówienia wieńców LED to 5-7 dni roboczych.

 

Alternatywą do wieńców są również żarówki LED i oświetlenie podszafkowe, która znajdą Państwo w naszej ofercie.


Media

Galeria